MALI ARTYŚCI Z “PCHEŁEK” NAJLEPSI W POLSCE!

MALI ARTYŚCI Z “PCHEŁEK” NAJLEPSI W POLSCE!

MALI ARTYŚCI Z “PCHEŁEK” NAJLEPSI W POLSCE!

“Natura to najlepszy dar” – zaśpiewali uczniowie z klasy 2c ze Szkolnego Koła Teatralnego „Pchełki”. I to tak pięknie, że zostali nagrodzeni 1 miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Muzycznym “Śpiewająco dbam o przyrodę z Teatrem Kultureska”.

Nagroda cieszy nie tylko dlatego, że nasze “Pchełki” zwyciężyły w konkursie o krajowej randze. Dumą napełnia nas przede wszystkim to, że udało się zrealizować doniosły cel – uczcić Dzień Ziemi i pokazać, jak ważne dla najmłodszych jest dbanie o planetę.

Uczniowie naszej szkoły są bardzo wrażliwi na tematy ekologiczne – uczą się tego już od pierwszej klasy. Dlaczego należy dbać o dziką przyrodę, dowiadują się podczas lekcji ekologicznych, wycieczek do rezerwatów przyrody, akcji sprzątania świata czy zbiórek karmy dla bezdomnych i dzikich zwierząt. “Pchełki” doskonale wiedzą, jak ważne jest czyste środowisko – dlatego z takim zapałem zabrały się za aranżację ekologicznej piosenki.

Partie solowe śpiewają Lena Koman, Maja Skrzątek, Jakub Sell i Michał Przyłucki. Warto zwrócić uwagę, że nasi młodzi artyści poradzili sobie świetnie z programem wykonywanym na co dzień przez dorosłych aktorów – piosenka pochodzi z repertuaru krakowskiego teatru Kultureska. Refren wykonuje wspólnie cała klasa. Wszyscy uczniowie są poprzebierani w piękne kolorowe stroje i wszyscy świetnie tańczą. Na nagraniu widzimy motyle, zajączki, liski, jelenie, sarenki i inne leśne zwierzaki.

Na buziach dzieci maluje się prawdziwe zaangażowanie i przejęcie – co bez trudu dostrzegli profesjonaliści z Teatru Kultureska. Nasze dzieci pierwsze miejsce otrzymały za “piękne emocje (…) oddające charakter piosenki, czyste i żywiołowe wykonanie wokalne piosenki, piękne głosy i zarażające uśmiechy, a także niesamowitą energię, płynącą od każdego występującego” – jak czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Klasę do występu przygotowała pani Krystyna Gorzelnik, która jak zawsze włożyła w to całe swoje serce i energię. Jak jednak sama podkreśla, sukcesy “Pchełek” nie były możliwe bez zaangażowania ich rodziców. Którzy nie tylko dopingują dzieci do włączania się w artystyczne projekty, ale też aktywnie angażują się w działanie koła. Szczególnie dziękujemy pani Dorocie Osadkowskiej-Skrzątek, która na nagraniu jest “po drugiej stronie”. Nie tylko – jako świetny operator – nakręciła wykonanie piosenki, ale zajęła się wszelkimi kwestiami technicznymi związanymi z montażem i wysyłką wideo na konkurs. Pani Dorota to dobry duszek naszych „Pchełek”.

Za 1 miejsce Teatr Kultureska ufundował dzieciom wspaniałego Robota Photon EDU i już nie mogą się doczekać, aż razem z nim – wkroczą w świat nowych technologii i programowania. Oj, będzie się działo na lekcjach! Dziękujemy!

Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować zwycięstwa wszystkim “Pchełkom”, a miłośników i sympatyków naszych małych artystów zachęcić, by oni również – razem z nami – śpiewająco dbali o przyrodę. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content