MAŁE, ALE JAKŻE WAŻNE!

MAŁE, ALE JAKŻE WAŻNE!

MAŁE, ALE JAKŻE WAŻNE!

Pszczoły, choć ich rozmiary są niewielkie, należą do najbardziej pożytecznych stworzeń na ziemi. I to właśnie one w dniu 20 maja mają swoje święto – Światowy Dzień Pszczół – ustanowione przez ONZ.

Nasza szkoła od zawsze promuje postawy proekologiczne, dlatego w obchody święta zaangażowali się uczniowie klas I – III. Kolorem dominującym był żółty z elementami czarnego. Klasy przystrojone były w latające pszczoły, ule i piękne miododajne rośliny. Dwie klasy wybrały się na wycieczkę do Przemkowa, gdzie odbyło się spotkanie uczniów z pszczelarzem, który wprowadził uczniów w świat pszczół. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje miód, jakie są rodzaje pszczół, jaka jest budowa ula, do czego służą ramki w ulu oraz poczuli zapach prawdziwego pszczelego wosku.

W klasach wychowawcy przekazali uczniom wiele wiadomości o życiu pszczół, wyglądzie ula i pasieki oraz pracy pszczelarza. Zostały wykonane piękne prace plastyczne, których bohaterką była oczywiście pszczoła. Rozwiązywano krzyżówki, oglądano filmy, degustowano kanapki z różnymi gatunkami miodu. By odwdzięczyć się pszczołom za bogactwa, które od nich otrzymujemy na terenie szkoły powstała łąka kwietna, uczniowie zasadzili mieszankę roślin jednorocznych i wieloletnich, która służy pszczołom. Powstał również hotel dla pszczół i domki dla owadów. Podczas przerw towarzyszyła nam muzyka, wspólnie zatańczyliśmy w klasach i na boisku szkolnym „Taniec Mai”.

Ten dzień był bardzo udany, bardzo „słodki” i oczywiście niezapomniany. Możemy śmiało powiedzieć, że nasza Szkoła jest pełna przyjaciół pszczół.

Koordynatorkami akcji były panie: Elżbieta Adamczyk-Chełpa, Jolanta Łagocka i Jagoda Szumczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content