„LUBIMY NASZE SZKOŁY W LUBINIE”

„LUBIMY NASZE SZKOŁY W LUBINIE”

„LUBIMY NASZE SZKOŁY W LUBINIE”

Przez cały wrzesień i część października Szkoła realizowała unijny projekt „LUBIMY NASZE SZKOŁY W LUBINIE – program rozwoju edukacji w 5 Szkołach Podstawowych Gminy”. W jego ramach odbywały się wycieczki do Wałbrzycha, Lubiechowej oraz Wrocławia. Celem wyjazdów było podnoszenie kompetencji w zakresie matematyki, fizyki (Wałbrzych), przyrody i biologii (Wrocław), oraz geografii i chemii (Lubiechowa).

Klasy biorące udział w projekcie miały możliwość poznania historii zamku Książ, odwiedzenia i zobaczenia najważniejszych miejsc w jego wnętrzu takich jak sala Maksymiliana, salony i Sala Balowa. Po zwiedzaniu największego na Dolnym Śląsku zamku uczniowie doświadczali nauki w formie zabawy w Centrum Aktywnej Edukacji ExploraPark.

Podczas wyjazdu do Lubiechowej dzieci słuchały prelekcji o różnego rodzaju skałach, także tych, które znajdowały się zaraz za ich plecami, ponieważ wycieczka ta miała miejsce w terenie, na świeżym powietrzu w nieczynnym już kamieniołomie. Po wykładzie i instrukcjach bezpieczeństwa uczniowie wzięli w ręce młotek i ochronne gogle i ruszyli w teren w poszukiwaniu cennych minerałów, które mieli możliwość w późniejszym czasie przeciąć i wyszlifować.

Trzecim miejscem do którego wyjeżdżaliśmy było wrocławskie zoo. Pobyt rozpoczynał się od wykładu „Niezwykłe zwierzęta” podczas którego uczniowie mogli dotknąć skóry węża, piór różnych gatunków ptaków. Widzieli czaszki zwierząt, skorupę żółwia a także dziesiątki owadów wystawionych w ramkach na ścianach. Po prelekcji przyszedł czas na samodzielne zwiedzanie zoo.

Był to bardzo ciekawy i atrakcyjny czas dla naszych uczniów, którzy mogli się zintegrować po długim okresie nauki zdalnej i przerwy wakacyjnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content