KONKURS „ZOSTAŃ MISTRZEM DOBRYCH MANIER”

27 marca 2023 r. w naszej Szkole odbył się Konkurs Dobrego Wychowania – SAVOIR VIVRE „ZOSTAŃ MISTRZEM DOBRYCH MANIER”.

Istnieją w naszym języku słowa, które powinny być ciągle używane. Słowa te stanowią klucz do ludzi, otwierają każde drzwi. Te słowa to: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam, Do tych wszystkich grzecznościowych zwrotów konieczny jest uśmiech. Uśmiech można zrozumieć w każdym języku. Rozjaśnia twarz i dodaje jej ciepła.

Podczas konkursu uczniowie klas pierwszych wykazali się znajomością zasad savoir-vivre’u i udowodnili, że potrafią używać zwrotów grzecznościowych, zachować się stosownie do sytuacji, a uśmiech gościł u nich przez wszystkie konkurencje.

Jury w składzie w składzie p. dyrektor Krystyny Filon, p. Barbary Godlewskiej, p. Anny Pawłowskiej miało duży problem ze znalezieniem najlepszych wśród znakomitych, w rezultacie minimalną ilością punktów wyłoniono zwycięzców. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Organizatorzy konkursu: p. Jolanta Borsuk i p. Jagoda Szumczyk.