KONKURS: MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZYRODNICZA

Na przełomie lutego i maja 2021 roku odbył się Konkurs Międzyszkolna Liga Przyrodnicza, której organizatorem była nauczycielka biologii i chemii, p. Kamila Borowiec.

Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy przyrodniczej, rozwijanie u uczniów zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi oraz motywowanie ich do samodzielnego pogłębiania wiedzy. Dzięki samodzielnemu kształceniu uczniowie wyrabiają w sobie systematyczność w zdobywaniu wiedzy oraz kreatywność w rozwiązywaniu problemów przyrodniczych.

Zakres wiedzy i umiejętności wymagany od uczestników dotyczył podstawy programowej z biologii i chemii w klasie VII szkoły podstawowej. Konkurs składał się z 4 rund czyli 4 testów do rozwiązania online, w każdej rundzie można było zdobyć maksymalnie 30 punktów. W konkursie wzięli udział uczniowie lubińskich szkół podstawowych.
I miejsce zdobyła Hanna Sztraub ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Opiekunem finalistki jest p. Anna Kocaba.
II miejsce – Michał Winkel – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubinie.
III miejsce – Zuzanna Hałys – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubinie Opiekunem laureatów jest p. Agnieszka Kocaba.

Zwyciężczyni i laureatom serdecznie gratulujemy!

.