KONKURS FOTOGRAFICZNY „PLANETA PLASTIKU?”

Od 1950 roku na całym świecie wyprodukowano 9,2 miliarda ton plastiku. Z tego aż 6,9 miliarda ton trafiło na śmietnik. Tylko 9% plastikowych śmieci poddanych zostało recyklingowi, a aż 79% zanieczyściło środowisko naturalne. Plastik jest materiałem, który rozkłada się powoli – potrzeba co najmniej 450 lat aby uległ biodegradacji.

Chcąc zwrócić uwagę na problem plastikowych śmieci zanieczyszczających środowisko naturalne, w naszej szkole odbył się  konkurs fotograficzny „Planeta plastiku?”. Konkurs polegał na wykonaniu przez ucznia fotografii, ukazującej tworzywa sztuczne w naszym otoczeniu.

Logo konkursu zaprojektowała i wykonała Zuzanna Hawrylczak z klasy VI C.

Celem konkursu było:
-uwrażliwianie dzieci i młodzież na problem zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi,
-rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, proekologicznych uczniów,
-kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej.

Laureaci:
-I miejsce – Zuzanna Solicka klasa VI A,
-II miejsce – Julia Pikus klasa IV C,
-III miejsce – Lena Pyzik klasa VI C.
Wyróżnienia:
-Partycja Błaszkiewicz klasa VIII B,
-Patryk Samoluk klasa VII C,
-Leon Kopeć klasa VI A.

Zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy!