KOLĘDNICA

Kultywowanie polskich tradycji jest jednym z zadań Szkoły, dlatego w ostatni dzień zajęć przed przerwą świąteczną odbyła się kolędnica. Tematem przewodnim było narodzenie Jezusa Chrystusa, który podjęli uczniowie klas 5a, 5b oraz dziewczynki z 2a i 4a. Odpowiedzialnymi za przygotowanie uroczystości była pani Katarzyna Zakrzewska oraz siostra Beata Huszczo. Za oprawę muzyczną odpowiadał pan Dawid Michałek z klasą 1d której uczniowie zaśpiewali pastorałkę „Prosto z nieba”. Po przedstawieniu głos zabrała Dyrektor Bożena Małek, życząc zebranym wesołych świąt oraz prosząc, aby zanieść jej dobre słowo do swoich rodzin. Uczniowie wysłuchali również życzeń ks. Jerzego Gonty. Na koniec wspólnie odśpiewano tradycyjne kolędy: Przybieżeli do Betlejem, Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem oraz Wśród nocnej ciszy.