JEŻ W WIELKIM MIEŚCIE

W listopadzie 2021 r. uczniowie klas I-IV uczestniczyli w kampanii edukacyjno-społecznej „Jeż w wielkim mieście. Budujemy domy dla jeży” zorganizowanej przez nauczycieli Barbarę Turbak i Chrystiana Halicza. Patronat nad akcją objęło Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Celem kampanii było kształtowanie postawy odpowiedzialności wśród społeczności uczniowskiej  za ochronę zagrożonego gatunku.

Działanie polegało na usypaniu i pozostawieniu kopczyków liści lub zbudowaniu schronienia na własnych działkach, ogrodach, parkach i skwerach osiedlowych. Powstały wyjątkowe „apartamenty” dla czarnych nosków. W każdym z tych miejsc będzie mógł przezimować jeż. Pozostawione, zgrabione liście będą oznaką ekologicznego spojrzenia na otaczającą nas przyrodę.

Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się wyzwania!

.