JAKUB RAJCZEWSKI NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI

JAKUB RAJCZEWSKI NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI

JAKUB RAJCZEWSKI NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI

Dla każdego młodego czy dojrzalszego wiekiem sportowca, medal podczas mistrzostw Polski jest zwieńczeniem całorocznej pracy i realizacją marzeń. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie Jakub Rajczewski, reprezentujący Stowarzyszenie „Boks” Lubin zapamięta turniej w Łomży na bardzo długo. Właśnie tam wywalczył srebrny medal, a w półfinale w derbowym starciu pokonał zawodnika z sąsiedniego klubu.

VIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Łomży trwały pięć dni. W tym czasie kluby z piętnastu Okręgowych Związków Bokserskich walczyły o laury w dwudziestu kategoriach wagowych. W wadze do 48 kg, Jakub Rajczewski reprezentujący Stowarzyszenie „Boks” Lubin dotarł do samego finału. Warto jednak wrócić do 1/2 tej rywalizacji, gdyż właśnie wtedy doszło do derbowego pojedynku, pierwszego w historii naszego miasta pomiędzy wyżej wspomnianym Jakubem a Bartłomiejem Wróblewskim z MKB Energetyki Lubin. Stąpający twardo po ringu uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 wygrał pojedynek.

– Myślę, że sama walka w moim wykonaniu już w drugiej i trzeciej rundzie poszła mi bardzo dobrze. Jak oglądałem ją później i analizowałem. W pierwszej rundzie mogłem zaboksować lepiej, bo zbyt mało uników i ta szybkość to coś, nad czym zdecydowanie muszę popracować, aczkolwiek już w kolejnych odsłonach walki poszło mi bardzo dobrze – podkreśla Jakub Rajczewski.

W finale młody pięściarz spotkał się z Kiriłłem Globenko z Żoliborskiej Szkoły Boksu. Tutaj, pomimo ambitnego podejścia do walki i stuprocentowego zaangażowania, lubinianin musiał uznać wyższość doświadczonego przeciwnika.

– To była bardzo trudna walka. Ciężko było mi go wyczuć. Szybki przeciwnik i widać, że obyty w ringu i bardziej doświadczony. Powiedziałem sobie po pierwszej rundzie, że dopóki walczę do końca to nie będę miał nic sobie do zarzucenia. Nie odpuściłem i na miarę finału dałem dobrą walkę – podkreśla Jakub Rajczewski.

Jakub Rajczewski udowadnia, że łączenie pasji z nauką jest jak najbardziej możliwe. Uczeń placówki im. Jana Wyżykowskiego zapowiada, iż w przyszłym roku stanie na najwyższym stopniu podium. Gratulujemy wychowankowi Stowarzyszenia „Boks” Lubin i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i zdjęcia nr 2, nr 3, nr 4 i nr 5: Mariusz Babicz – redaktor lubin.pl

Zdjęcie nr 1: Maciej Gryguc

Create AccountLog In Your AccountSkip to content