IZA I MAJA SĄ Z EKOLOGIĄ NA TY!

IZA I MAJA SĄ Z EKOLOGIĄ NA TY!

IZA I MAJA SĄ Z EKOLOGIĄ NA TY!

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, który obchodzony jest zawsze 5 czerwca,  Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy zorganizowało konkursy o tematyce ekologicznej. Celem organizatorów było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na piękno przyrody, popularyzacja idei dotyczących ochrony środowiska, promowanie twórczości muzycznej oraz plastycznej, a także wymiana doświadczeń i pomysłów.

Dlatego też, po raz XXVI odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA 2022” pod honorowym patronatem prezydenta miasta Legnicy pana Tadeusza Krzakowskiego. Do pierwszego etapu, który odbył się 11.05.2022 zgłosiło się ogółem 78 uczestników. Do kolejnego etapu zakwalifikowano 49 wokalistów, a po przesłuchaniu nadesłanych prezentacji jury wybrało 29 najlepszych wykonawców, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne w sobotę 4-go czerwca na gościnnej scenie MCK.

Miło nam zakomunikować, że jury konkursu zachwyciło się doborem repertuaru, umiejętnościami wokalnymi oraz walorami muzycznymi naszej niezwykle utalentowanej uczennicy Mai Skrzątek z klasy 2c i przyznało jej 1 miejsce za brawurowe wykonanie piosenki „Lis Ekolog”.

To nie koniec naszych sukcesów!

Izabela Jaroszyńska, nasza wspaniała plastyczka z klasy 2c, zdobyła Nagrodę w Rejonowym Konkursie Plastycznym „PSZCZÓŁKA MOJA PRZYJACIÓŁKA” zorganizowanym przez MCK Legnica.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych artystek!!! Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content