INNOWACJA PEDAGOGICZNA „POŁĄCZENIE SIŁ TO TYLKO POCZĄTEK”

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „POŁĄCZENIE SIŁ TO TYLKO POCZĄTEK”

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „POŁĄCZENIE SIŁ TO TYLKO POCZĄTEK”

W dniach 18 i 19 listopada 2021 r. klasa III d rozpoczęła pod kierunkiem p. A. Kryś i p. A. Janich realizację innowacji pedagogicznej „Połączenie sił to tylko początek”. Spotkanie otworzyła krótka pogadanka dotycząca jej celów, zakresu, proponowanych form i metod wspólnej pracy.

Potem zaczęły się warsztaty. Dzieci zostały podzielone na kilkuosobowe zespoły i miały do rozwiązania kilka problemów wymagających współpracy, współdziałania i szukania nowych metod przy prostych na pozór zadaniach.

Pierwsze z nich polegało na budowaniu wieży z plastikowych kubków. Ale ręce mogły być używane tylko do operowania sznurkami, z których należało konstruować pętle „chwytne”, bądź „nośne”, itp. Palcami nie można było kubków dotykać. Wymagało to samodzielnego szukania i odkrywania sposobów celowej, koniecznie wspólnej, skoordynowanej pracy. Było przy tym dużo śmiechu, niespodzianek i rywalizacji w zabawie.

Drugie zadanie to po prostu gra w bardzo popularne dobble, ale znów zespołowo! Należało współdziałać, można było pomagać członkom drużyny. Wygrać mogła tylko grupa ! Indywidualne wysiłki składały się na jej sukces.

Zabawowa forma integracji zespołów i kształtowania sztuki osiągania grupowych celów bardzo się wszystkim spodobała.  Oby następne warsztaty okazały się równie ekscytujące!

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content