DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ HOSPICJUM

Zakończyliśmy jesienną zbiórkę środków dla hospicjum. Posegregowane dary przekazaliśmy do hospicjum oraz kilka środków odłożyliśmy dla dwóch leżących z porażeniem braci niepełnosprawnych Dawida i Dawida, którymi opiekuje się samotnie wychowująca mama. Pomagamy im sporadycznie od kilku lat.

Reakcja rodziców naszych uczniów i nauczycieli na prośbę o włączenie się do tej szczytnej akcji była błyskawiczna i obfitowała bogatymi darami, które są ogromna pomocą dla chorych ludzi i tych, którzy na co dzień opiekują się nimi. Zakupiliśmy też środki higieniczne z funduszy pozyskanych w czerwcu od Rady Rodziców.

W imieniu organizatorów akcji oraz obdarowanych bardzo gorąco i serdecznie dziękujemy za tak ogromną wrażliwość i gorące serca na potrzeby potrzebujących pomocy osób chorych.

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ „PRZYTULISKA”

3 listopada 2021 r. przekazaliśmy dary dla piesków i kotków, które wspieramy od kilku lat zbierając dla nich karmę. Dzięki życzliwości wspaniałych naszych rodziców, ich dzieci, wolontariuszy, a w tym ofiarodawców z nauczania zintegrowanego, z klas 4-8, świetlicy szkolnej możemy pomóc w utrzymaniu przesympatycznych zwierzątek (April, Lucky, Czacza, Ruda), które działają terapeutycznie na podopiecznych z WTZ „Przytulisko”.

Dziękujemy za to, że zawsze możemy na Was liczyć!

AKCJA „ŻONKILE” – „POLA NADZIEI”

To międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. To symbol zwycięstwa życia nad śmiercią. Akcja ta ma uwrażliwić społeczeństwo na chorobę i i cierpienie ludzi.

Przyjaciele lubińskiego hospicjum co roku sadzą cebulki żonkili, a kiedy kwiaty wiosna zakwitną, tworzą całe pola nadziei.

Wolontariusze z SP 8 w Lubinie wraz z opiekunem wolontariatu p. Elżbietą Michalak przy fachowej pomocy Pań porządkowych w tym roku szkolnym kolejny już raz przystąpili do tej szczytnej akcji i posadzili żonkile przed szkołą.

.