DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ HOSPICJUM

Zakończyliśmy jesienną zbiórkę środków dla hospicjum. Posegregowane dary przekazaliśmy do hospicjum oraz kilka środków odłożyliśmy dla dwóch leżących z porażeniem braci niepełnosprawnych Dawida i Dawida, którymi opiekuje się samotnie wychowująca mama. Pomagamy im sporadycznie od kilku lat.

Reakcja rodziców naszych uczniów i nauczycieli na prośbę o włączenie się do tej szczytnej akcji była błyskawiczna i obfitowała bogatymi darami, które są ogromna pomocą dla chorych ludzi i tych, którzy na co dzień opiekują się nimi. Zakupiliśmy też środki higieniczne z funduszy pozyskanych w czerwcu od Rady Rodziców.

W imieniu organizatorów akcji oraz obdarowanych bardzo gorąco i serdecznie dziękujemy za tak ogromną wrażliwość i gorące serca na potrzeby potrzebujących pomocy osób chorych. 


AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ „PRZYTULISKA”

3 listopada 2021 r. przekazaliśmy dary dla piesków i kotków, które wspieramy od kilku lat zbierając dla nich karmę. Dzięki życzliwości wspaniałych naszych rodziców, ich dzieci, wolontariuszy, a w tym ofiarodawców z nauczania zintegrowanego, z klas 4-8, świetlicy szkolnej możemy pomóc w utrzymaniu przesympatycznych zwierzątek (April, Lucky, Czacza, Ruda), które działają terapeutycznie na podopiecznych z WTZ „Przytulisko”.

Dziękujemy za to, że zawsze możemy na Was liczyć!


AKCJA „ŻONKILE” – „POLA NADZIEI”

To międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. To symbol zwycięstwa życia nad śmiercią. Akcja ta ma uwrażliwić społeczeństwo na chorobę i i cierpienie ludzi.

Przyjaciele lubińskiego hospicjum co roku sadzą cebulki żonkili, a kiedy kwiaty wiosna zakwitną, tworzą całe pola nadziei.

Wolontariusze z SP 8 w Lubinie wraz z opiekunem wolontariatu p. Elżbietą Michalak przy fachowej pomocy Pań porządkowych w tym roku szkolnym kolejny już raz przystąpili do tej szczytnej akcji i posadzili żonkile przed szkołą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content