DOLNOŚLĄSKI KONKURS PLASTYCZNY „CZYSTA WODA”

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy zorganizowało Dolnośląski Konkurs Plastyczny „Czysta Woda”. Fundatorem nagród było Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Dolnośląskie Forum Wodociągowe.

Celem konkursu było zaprezentowanie możliwości twórczych dzieci i młodzieży w dziedzinie plastyki oraz poszerzanie wiedzy na temat ochrony środowiska. Współczesne problemy ekologiczne są dla młodych ludzi bardzo ważne. Nie może też dziwić fakt, że konkurs cieszył się dużą popularnością. Napłynęło ponad 500 prac. Miło nam zakomunikować, że wśród laureatów znalazło się 5 uczniów z naszej szkoły.

Nagrodę zdobyły niezwykle uzdolnione uczennice z klasy Ic – Izabela Jaroszyńska oraz Maja Skrzątek. Obie dziewczynki mogą już pochwalić się licznymi nagrodami w konkursach artystycznych.

Jury zachwyciło się także pracami innych naszych uczniów i postanowiło przyznać Wyróżnienie  Patrycji Jankowskiej i Hani Bożyczko z klasy Ia oraz Kacprowi Bobrek z klasy IIId.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!