„CZYTANIE POD CHMURKĄ 2022”

„CZYTANIE POD CHMURKĄ 2022”

„CZYTANIE POD CHMURKĄ 2022”

Uczniom klas 4a, 5b i 8a bardzo spodobał się pomysł wzięcia  udziału w akcji czytelniczej „Czytanie pod chmurką 2022”, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna  w Lubinie. Celami imprezy były m.in. promocja czytania wśród uczniów i zachęcanie ich do sięgania po książki oraz uświadomienie korzyści płynących z czytania.

Po roku bardzo wytężonej nauki języka polskiego w klasie przyjemnie było wyjść na tereny zielone wokół szkoły i w piknikowej atmosferze pogrążyć się w lekturze, tym razem nieobowiązkowej. Uczniowie mieli też okazję poprzeglądać tytuły przyniesione przez kolegów i koleżanki, podyskutować na ich temat i umówić się na wakacyjne wymienianie się książkami.

Zapominalscy, którzy nie przynieśli z domu swoich książek, bardzo chętnie skorzystali z księgozbioru Biblioteki Książek Niezwykłych, którą w tym roku szkolnym zorganizowali dla siebie uczniowie klasy 5b w swojej sali. Okazało się, że dzieci mają najróżniejsze zainteresowania. Nie sposób wymienić wszystkich tytułów! Nie zabrakło jednak ulubionego „Harry’ego Pottera’’ i „Czerwonego Krzesła’’, ale pojawiły się również takie pozycje jak „Szczygieł’’ Donny Tartt, czy „Wola sensu’’ Wiktora Frankla.

Po raz kolejny okazało się, że czytanie to prawdziwa przyjemność, której niczym nie da się zastąpić. Szczególnie wtedy, gdy odbywa się na świeżym powietrzu. Przed zbliżającymi się wakacjami warto było sobie o tym jeszcze raz przypomnieć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content