„CZYTANIE MA MOC” W KLASIE II A

„Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili” – napisała kiedyś Wisława Szymborska. Uczniowie klasy II a jak najbardziej chcą w tej zabawie brać udział i dlatego stali się książkowymi podróżnikami. W ramach II edycji ogólnopolskiego projektu „Czytanie ma moc” drugoklasiści uczestniczą w warsztatach czytelniczych pod nazwą „Paszport do przygody”. Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon.

Klasa II a ma już za sobą dwa warsztaty, podczas których uczniowie zapoznali się z fragmentami książki Michała Rusinka „Kefir w Kairze” i wykonali wiele ciekawych zadań, podróżując z bohaterem literackim po całym świecie. Drugoklasiści poszerzyli swoją wiedzę geograficzną i przećwiczyli umiejętności językowe, a wykonując różne prace plastyczne udowodnili, że są pomysłowi i kreatywni. Wszystkiemu towarzyszyła oczywiście dobra zabawa, o którą zadbali prowadzący warsztaty, czyli pani Barbara Godlewska i pan Chrystian Halicz.

Przed uczestnikami projektu kolejne spotkania literackie. Tym razem z bohaterami cyklu książek Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Mamy nadzieję, że i te warsztaty pozwolą uczniom poczuć moc słów i siłę wyobraźni.

.