„CZYSTE POWIETRZE – KRAJOBRAZ PEŁEN ZIELENI”

„CZYSTE POWIETRZE – KRAJOBRAZ PEŁEN ZIELENI”

„CZYSTE POWIETRZE – KRAJOBRAZ PEŁEN ZIELENI”

O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Na istotę tego problemu wskazuje chociażby fakt, iż ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada. Dlatego warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska, ponieważ czyste powietrze to podstawa i dobro, które powinniśmy chronić niczym największego skarbu.

Pragnąc poszerzyć wiedzę dzieci na temat ochrony środowiska i dbania o jakość powietrza w gospodarstwach domowych, MCK Legnica wraz z Wydziałem Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnica zorganizowali Rejonowy Konkurs Plastyczny „Czyste powietrze – krajobraz pełen zieleni”.  Na konkurs napłynęło 447 prac.

Miło nam poinformować, że 3 NAGRODY zdobyły uczennice z SP8. Jury doceniło piękno prac: Izabeli Jaroszyńskiej, Mai Skrzątek oraz Mileny Zając. Uzdolnione dziewczynki uczą się w klasie 3c pod bacznym okiem pani Krystyny Gorzelnik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content