„CHROŃMY PRZYRODĘ OJCZYSTĄ”

Regionalny Konkurs Plastyczny „Chrońmy przyrodę ojczystą” zagościł na stałe w kalendarium imprez organizowanych przez TPD w Legnicy. Tegoroczna edycja odbyła się pod koniec listopada. Do udziału zostały zaproszone dzieci oraz młodzież z regionu legnickiego. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prace plastyczne lub fotograficzne przedstawiające zarówno piękno przyrody, które należy chronić, jak również ukazujące niszczący wpływ człowieka na środowisko. Jak ważny i interesujący jest to dla młodych ludzi temat świadczy liczny udział w tym konkursie. Swoje prace zgłosiło wielu uczestników.

Miło nam ogłosić, że wśród finalistów znalazły się uczennice z naszej szkoły. W kategorii prac plastycznych II miejsce zdobyła Maja Skrzątek, a Izabela Jaroszyńska i Milena Zając za swoje piękne prace otrzymały wyróżnienie. Wychowawcą uzdolnionych dziewczynek jest pani Krystyna Gorzelnik. Maja, Iza oraz Milana – uczennice z klasy Ic – wyróżniają się wyjątkowym talentem artystycznym. Mimo, iż ich kariera szkolna zaczęła się całkiem niedawno, mogą już teraz pochwalić się nagrodami w konkursach plastycznych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!