BUDUJEMY DOMY DLA JEŻY

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej p. Barbara Turbak i p. Chrystian Halicz zapraszają uczniów kl. 1- 4 do włączenia się w kampanię edukacyjno-społeczną „Jeż w Wielkim Mieście”.

Celem kampanii jest kształtowanie współodpowiedzialności za ochronę zagrożonego gatunku wśród społeczności szkolnej. Nasze działanie ma pomóc jeżom przetrwać zimę w mieście, bo życie jeża poza lasem wcale nie jest łatwe. Zabudowane osiedla, wyasfaltowane ulice, wyczyszczone z liści trawniki oraz zadbane ogrody, działki i skwery osiedlowe uniemożliwiają znalezienie schronienia tym pożytecznym zwierzętom. Zimą oznacza to wyrok dla jeża, który umrze z zimna i głodu.

Proponowana aktywność polega na usypaniu i pozostawieniu kopczyków na własnych działkach, w ogrodach, w parkach i skwerach osiedlowych. Zostawmy trochę dzikiej przestrzeni ze stertą chrustu lub kopcem liści. W każdym z tych miejsc może przezimować jeż!

Usypcie kopczyk, zróbcie zdjęcie i wyślijcie na e-mail: halicz.c@sp8lubin.eu (kl. 1-3), turbak.b@sp8lubin.eu (kl. 4).

Niech pozostawione, zgrabione liście będą oznaką ekologicznego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Chrońmy gatunek!

Zachęcamy do udziału w akcji wspierającej jeże. Akcja trwa do końca listopada 2021 r.

Budujmy dla nich domki w lesie, w parku, w ogrodzie. Koniecznie zróbcie zdjęcia!!! Najciekawsze zostaną nagrodzone. Zostańmy przyjaciółmi czarnych nosków!

Patronat nad akcją objęło Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.

.