BIŻUTERIA Z JARZĘBINY

W ramach projektu „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” dzieci z różnych klas przebywające w świetlicy szkolnej, pod opieką p. Lidii Baczyńskiej, p. Asi Śliwki oraz dzieci z klasy III d, pod opieką
p. Anny Janich odbyły zajęcia artystyczno-plastyczne polegające na projektowaniu i wykonaniu biżuterii z jarzębiny. Efekty były cudowne! Dzieci popisały się ogromną wyobraźnią i talentami manualnymi. Naszyjniki, bransoletki, pierścionki, korony cieszyły oczy jesienną kolorystyką. Było miło, a uczniowie z dumą urozmaicili codzienne stroje barwnymi ozdobami.

Następnym zadaniem wykonanym w ramach projektu „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” było opracowanie przez klasę III a, pod kierunkiem p. Jagody Szumczyk KODEKSU MŁODEGO PATRIOTY. Poważnej dyskusji towarzyszyło poszukiwanie plastycznego wyrazu wyciągniętych wniosków. Dzieci ustaliły, m.in., że każdy MŁODY POLAK powinien znać hymn i barwy narodowe, nazwę stolicy i sąsiednich krajów, najważniejsze osiągnięcia w dziedzinach nauki, kultury i sportu, itp. Za najbardziej istotne, oprócz informacji, uczniowie uznali jednak utożsamianie się ze wszystkimi Polakami i poczucie dumy narodowej.

W każdym przypadku był to bardzo miło spędzony czas!

.