„BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK” – BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

W związku z przystąpieniem szkoły do IV edycji programu edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak” realizatorzy projektu przy wsparciu finansowym Rady Rodziców mogli zrealizować kolejne zadanie.

Inicjatywa pomysłu, która zrodziła się na spotkaniu zespołu, przyczyniła się do zaplanowania działania pn. „Ćwiczenia praktyczne w terenie lub na macie podłogowej dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Głównym celem przedsięwzięcia jest nabycie i utrwalenie praktycznych umiejętności w zakresie bezpiecznego zachowania oraz nabycie umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Zakup elementów pozwolił zorganizować praktyczne ćwiczenia dla uczniów klas I-III. Niektóre klasy miały okazję spotkać się z funkcjonariuszami Policji.

Zakup maty podłogowej i sygnalizatora świetlnego sfinansowany przez Radę Rodziców na pewno będzie służył uczniom przez wiele lat. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

.