„BEZPIECZNIE I ZDROWO DZIĘKI ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI”

20 września 2021 roku w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy miało miejsce podsumowanie Konkursu Plastycznego  „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności”.

Konkurs ten został zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu trwającego od 16 do 22 września. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń związanych z sposobami przemieszczania się. Chodzi o to by w  miastach częściej korzystać np. roweru lub komunikacji miejskiej. Podróżując do pracy autem, możemy zabrać kilka osób. Tam gdzie mamy blisko możemy dojść pieszo czy dojechać rowerem.  Dzięki temu zmniejszymy emisję gazów cieplarnianych, poprawimy swoje zdrowie, zadbamy o czystość naszej planety. Celem konkursu było między innymi poszerzanie wiedzy dzieci i młodzieży na temat dbania o czyste powietrze i walkę z efektem cieplarnianym, propagowanie alternatywnych źródeł energii dla transportu oraz innych dziedzin życia.

Konkurs adresowany był do wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, wychowanków domów kultury i  świetlic.  Ogółem na konkurs napłynęło około 90 prac plastycznych. Jury konkursu szczególnie zachwyciła praca Mai Skrzątek z klasy II c.

Jury nie tylko przyznało naszej artystce NAGRODĘ, ale to jej dzieło promowało całą wystawę.   BRAWO MAJA!

.