5A I 5B W „CAPITOLU”

1 października 2021 r. klasy Va i Vb wraz z wychowawcami wybrały się do Teatru „Capitol” we Wrocławiu. Miały przyjemność obejrzeć przedstawienie, pt. „Alicja”. Celem wycieczki było – podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu oraz umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo.

Spektakl „Alicja” to opowieść o ciekawości, o poszukiwaniu i tworzeniu własnej tożsamości, o dojrzewaniu i towarzyszącej mu dezorientacji i buncie. Porusza tematy problemów rodzinnych i egzystencjalnych, z którymi prędzej czy później mierzy się każda młoda osoba. Każe szukać siebie, nie zważając na głosy większości, a także wychodzić ze strefy komfortu, jeśli chcemy przeżyć ciekawe i barwne życie. Autorki scenariusza, Agnieszka Wolny-Hamkało i Martyna Majewska, zmieniły nieco osnowę fabularną, gdyż jeden tekst zawierał dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla dorosłych. Kostiumy i scenografia rozpaliły  wyobraźnię widzów jeszcze długo po spektaklu. Na scenie teatru mieliśmy do czynienia z prawdziwą Krainą Czarów – było kolorowo, dziwacznie i surrealistycznie.

Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie mieli pozytywne odczucia, bardzo im się podobało. Widowisko z pewnością zapadnie im na długo w pamięci.

.