ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

W piątek 19.05 w naszej Szkole zaroiło się od małych pszczółek 😊 Uczniowie klas 1-3 po raz kolejny przyłączyli się do obchodów przypadającego na 20 maja Światowego Dnia Pszczół.

Przygotowania do Akcji zaczęły się już dużo wcześniej, część klas wzięła udział w warsztatach przyrodniczych” Skąd się bierze miód”, zorganizowanych przez ZOO Lubin–Park Wrocławski. W klasach wychowawcy przekazali uczniom wiele wiadomości o życiu pszczół, wyglądzie ula, pasieki oraz pracy pszczelarza. Zajęcia wzbogacone zostały o filmy edukacyjne, których celem było wzbudzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu. Rozwiązywano krzyżówki i zadania, których główną bohaterką była oczywiście pszczoła. A od samego rana uczniowie wszystkich klas pracowali nad wspólną pracą plastyczną „Ogród dla pszczół”, który przystroił hol naszej szkoły podczas wspólnego tańca Mai. Na terenie zielonym Szkoły by odwdzięczyć się pszczołom za bogactwa, które od nich otrzymujemy powstała łąka kwietna, uczniowie zasadzili mieszankę roślin jednorocznych i wieloletnich, a także umieścili hotele dla pszczół i domki dla owadów, które pozwolą im na spokojne schronienie i rozmnażanie. Na długiej przerwie ucz. klasy 1a i 2d zaprosili uczniów naszej Szkoły na degustację miodu.  Było bardzo słodko, „lepiąco” i stanowczo za mało.

Akcję przygotowały: p. E. Adamczyk Chełpa i p. J. Szumczyk.