103. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

Słowa Józefa Piłsudskiego towarzyszyły akademii, którą uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości. Uroczystość pod kierunkiem p. Elżbiety Sołtysiak, p. Iwony Poźniak i p. Anety Biernat przygotowali uczniowie klas 7c oraz 5b.

Zebrani w czytelni szkolnej przedstawiciele oddziałów 4-8 mieli okazję wysłuchać pięknie wyrecytowanych utworów poetyckich oraz  znakomicie wykonanych pieśni o tematyce patriotycznej. W programie udało się przedstawić krótką historię walki o niepodległość naszej ojczyzny.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Krystyna Filon, która przypomniała uczniom sens i cel tak uroczystego obchodzenia 103. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także wręczyła nagrody i dyplomy laureatom  międzyszkolnego konkursu matematycznego „Polska w liczbach” zorganizowanego przez p. Annę Filon.

.