ZNAKOMITY ROK NASZYCH SIATKARZY!

Mijający rok szkolny obfitował w wiele sukcesów sportowych. Do największych z nich należy zwycięstwo naszych młodych sportowców w Mistrzostwach Województwa dolnośląskiego oraz ich udział w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Minisiatkówce „Czwórki”.

W ostatnich latach uczniowie naszej szkoły mieli wiele wspaniałych wyników sportowych. Wygrywali drużynową klasyfikację Igrzysk Dolnośląskich w lekkoatletyce, zdobywali złote medale w czwórboju lekkoatletycznym. Zdobywali medale w Finałach Ogólnopolskich w biegach rozstawnych 4 x 100m oraz w czwórboju lekkoatletycznym. Brali udział w finałach ogólnopolskich w piłce nożnej i tenisie stołowym. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w minisiatkówce zdobyli wiele medali w Igrzyskach Dolnośląskich, ale po raz pierwszy w historii szkoły wzięliśmy  udział w Finałach Ogólnopolskich w mini piłce siatkowej.

Dokonali tego uczniowie z rocznika 2005 w składzie: Oskar Bieleń, Maciej Bugajski, Dawid Czernatowicz, Jakub Gołąb, Jan Klonowski, Michał Słysz, Mikołaj Stąporek, Patryk Stępień, Miłosz Pala i Michał Zasada. We wcześniejszej fazie rozgrywek brali jeszcze udział Adam Żelaznowski oraz Noa Duflos-Rossi. Finał rozegrany został w Głuchołazach w dniach 24 – 27 maja. Rozgrywki były niezwykle emocjonujące i wyrównane. Nie znaleźliśmy się wśród zespołów najlepszych, ale też nie byliśmy najsłabsi, a do szczęścia naprawdę zabrakło niewiele. Pomimo to, czujemy wielką satysfakcję, gdyż we wszystkich etapach rozgrywek wzięło udział ponad pięć tysięcy szkół a my znaleźliśmy się w gronie 16 najlepszych w Polsce.

Wielkie gratulacje dla chłopców oraz ich trenera Marka Stolarczyka. Osiągnięcia uczniów są powtarzalne i świadczą o dobrej i systematycznej pracy naszych nauczycieli wychowania fizycznego.

Udział w Mistrzostwach w Głuchołazach możliwy był tylko dzięki pomocy Fundacji KGHM Polska Miedź, która sfinansowała cały pobyt na turnieju oraz zakupiła nowe stroje reprezentacyjne.