ZIMOWE EKO-FERIE

6 lutego 2019 r. uczniowie klasy II c i klas IV pod opieką p. Anny Janich i p. Barbary Turbak uczestniczyli w zajęciach „Zimowe Eko-ferie 2019” zorganizowanych przez MPWiK.

Zajęcia odbywały się w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie i poruszały tematy prawidłowej segregacji odpadów komunalnych na terenie Gminy Miejskiej Lubin, recyklingu oraz ekoznaków. Poprzez film edukacyjny, zabawę jaką było „Koło fortuny” oraz przygotowany zeszyt ćwiczeń dzieci utrwaliły zdobytą wiedzę. Teraz słowo RECYKLING, czy EKOZNAK nie jest obce uczestnikowi  zajęć. Dodatkową atrakcją warsztatów był artrecykling, podczas którego dzieci miały okazję nadać „drugie życie” odpadom. Z  butelek PET i kartonów TETRA-PAK powstały karmniki dla ptaków. Wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplom superekologa. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości ekologicznej i były pozytywną formą spędzenia zimowych ferii w mieście.

W drodze powrotnej do domu zaszliśmy do Cukierni „Ptyś” na smaczne pączki i drożdżówki.