ZIMOWE EKO-FERIE

24 stycznia 2018 r. uczniowie należący do koła przyrodniczo-turystycznego wraz z opiekunem p. Barbarą Turbak wzięli udział w zorganizowanych przez MPWiK na terenie Parku Wrocławskiego zajęciach „Zimowe eko-ferie 2018”.  Podczas zajęć  uczestnicy poznawali prawidłowe zasady segregacji, jakie obowiązują w naszym mieście. Dodatkowo zgłębiali tajniki recyklingu oraz wykazywali się sumiennością podczas wykonywania ćwiczeń utrwalających. Ponadto, dzieci zaznajomiły się z czasem rozkładu poszczególnych odpadów. Praktyczne wykorzystanie przez uczestników zdobytej wiedzy oraz aktywny udział w dyskusji uświadomiły im, że segregacja to nic trudnego. Zobrazowanie problemu rosnącej ilości odpadów na świecie przyczyniło się do wzrostu świadomości ekologicznej u najmłodszych mieszkańców Lubina. Podczas zajęć z artrecyklingu dzieci zdały sobie sprawę, że wiele odpadów nadaje się do powtórnego wykorzystania oraz jak łatwo nadać im „drugie życie”.

Spotkania w ramach akcji „Zimowe eko-ferie” pozwoliły dzieciom pozostającym w trakcie ferii  w mieście na ciekawe i sympatyczne spędzenie czasu, które swoją obecnością umilił bohater filmu edukacyjnego Miedzik.