ZAKOŃCZENIE ROKU INNE NIŻ WSZYSTKIE

26 czerwca 2020 r. zakończyliśmy ten jakże niezwykły rok szkolny. Ostatnie miesiące i dla uczniów, i dla nauczycieli były sporym wyzwaniem. Nauka bez lekcji w salach, bez gwarnych przerw na korytarzach, bez wycieczek, wspólnych zabaw i bezpośrednich kontaktów. Pandemia koronawirusa zmieniła szkolne życie nie do poznania. Także zakończenie roku szkolnego musiało odbyć się w odmiennych warunkach.

Po raz pierwszy w historii szkoły uczniowie, nauczyciele oraz rodzice nie uczestniczyli w uroczystym apelu. Akademię zastąpiły skromne spotkania na korytarzu, w czasie których uczniowie pojedynczo o wyznaczonej godzinie odbierali świadectwa od swoich wychowawców, stosując się do zasad reżimu sanitarnego. Ze względów bezpieczeństwa w piątek 26 czerwca świadectwa odebrali uczniowie klas IV – VIII, zaś w poniedziałek 29 czerwca po odbiór przyszli uczniowie klas I – III.

W nieco mniej rygorystycznych warunkach pożegnali się nasi ósmoklasiści. Swoje świadectwa, dyplomy, nagrody i upominki odebrali podczas spotkań na stołówce szkolnej, w czasie których wychowawczyniom towarzyszyła pani dyrektor Bożena Małek i pani wicedyrektor Krystyna Filon. Padło wiele ciepłych słów, a niecodzienne warunki, w jakich musiały odbyć się te spotkania, wcale nie popsuły ich atmosfery. Nasi absolwenci opuścili mury szkoły zadowoleni i uśmiechnięci. Żałowali jedynie tego, że nie mógł odbyć się ich bal pożegnalny.

Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych i zdrowych wakacji. Czekamy na Was w nadziei, że we wrześniu spotkamy się w salach lekcyjnych, a nie na internetowych czatach.