Z WIZYTĄ W CENTRUM OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZYM

13 grudnia 2019 r. dzieci ze świetlic, wraz z opiekunami, pojechały do Centrum Opiekuńczo – Wychowawczego w Legnicy, aby dostarczyć słodycze, uzbierane na terenie naszej szkoły od ludzi o dobrym sercu.

Uczniowie mieli możliwość spotkania się z wychowankami i porozmawiania na różne tematy. Zobaczyły jak mieszkają dzieci, które z różnych przyczyn losowych nie są w swoich rodzinnych domach. Dziewczynki obdarzyły najmłodszych podopiecznych szczególną troską. Woziły maluszki wózkiem po korytarzu, pod nadzorem wychowawców, mogły wziąć je na ręce i przytulać. Niektórzy wychowankowie placówki w piątek wychodzi na weekendowe przepustki do rodzinnych domów. Dzieci, które zostały grały ze świetliczakami w gry planszowe i rozmawiały.

Nasz pobyt w Centrum Opiekuńczo-Wychowawczym bardzo szybko minął i musieliśmy wracać na pociąg do Lubina. Serdecznie dziękujemy: siostrze dyrektor, która ugościła nas pysznym domowym ciastem, paniom wychowawczyniom za gościnę i cierpliwość:) oraz mamie Uli z klasy IId, która swoim samochodem zawiozła słodycze do placówki.

Wszystkim wychowankom i pracownikom Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego życzymy zdrowych, spokojnych i pełnych łaski Bożej Świąt Bożego Narodzenia.