Z BOCIANEM PRZYLECIAŁY DO ÓSEMKI NAGRODY

Bocian biały to w polskiej kulturze symbol szczęścia, płodności oraz mądrości. Od stuleci zagrody gospodarzy posiadające na swoich dachach gniazda bocianów wzbudzały u sąsiadów zazdrość i były wyznacznikiem szczęścia jakie spotykało zamieszkujących je ludzi. Gniazdo bociana miało stanowić naturalny piorunochron, gdyż wierzono, iż piorun nie uderzy w miejsce, na którym bocian siedzi na gnieździe. Nie ma chyba innego dzikiego ptaka, który tak silnie byłby kojarzony z polską wsią i jej folklorem. Nic więc dziwnego, że Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach zaprosiła wszystkich miłośników przyrody oraz bocianiego klekotu do udziału w Rejonowym Konkursie Plastyczno- Fotograficznym pt. ”Bocian- niezwykły ptak i jego świat”.

Celem imprezy było rozwijanie zdolności plastyczno-fotograficznych, wyobraźni, spostrzegawczości oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony tego ptaka i rozszerzenie grona przyjaciół bociana białego. Konkurs ciszy się ogromną popularnością wśród młodych artystów. Z roku na rok zwiększa się liczba jego uczestników.

Jury przy ocenie prac konkursowych brało pod uwagę walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność. Spośród ponad 700 prac konkursowych wyróżniło te najlepsze. Z radością informujemy, że bocian i naszej szkole przyniósł szczęście.

Miło nam zakomunikować, że WYRÓŻNIENIA (tylko takie nagrody są przyznawane w tym konkursie) zdobyły uczennice z klasy 3c Izabela Jaroszyńska, Maja Skrzątek oraz Milena Zając.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 31 maja 2023r. podczas Pikniku „Pod bocianim gniazdem” w Niedźwiedzicach.

To nie koniec sukcesów!

Nasze utalentowane plastyczki z 3c zdobyły także uznanie jury Rejonowego Konkursu Plastycznego „Pszczółka moja przyjaciółka” organizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. NAGRODĘ w tym konkursie zdobyła Izabela Jaroszyńska oraz Maja Skrzątek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!