Z BOCIANEM PRZYLECIAŁY DO ÓSEMKI NAGRODY

Bocian biały to w polskiej kulturze symbol szczęścia, płodności oraz mądrości. Od stuleci zagrody gospodarzy posiadające na swoich dachach gniazda bocianów wzbudzały u sąsiadów zazdrość i były wyznacznikiem szczęścia jakie spotykało zamieszkujących je ludzi. Gniazdo bociana miało stanowić naturalny piorunochron, gdyż wierzono, iż piorun nie uderzy w miejsce, na którym bocian siedzi na gnieździe. Nie ma chyba innego dzikiego ptaka, który tak silnie byłby kojarzony z polską wsią i jej folklorem. Nic więc dziwnego, że Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach  zaprosiła wszystkich miłośników przyrody oraz bocianiego klekotu do udziału w V Konkursie Plastyczno- Fotograficznym pt. ”Bocian – niezwykły ptak i jego świat”.

Celem imprezy było rozwijanie zdolności plastyczno-fotograficznych, wyobraźni, spostrzegawczości oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony tego ptaka i rozszerzenie grona przyjaciół bociana białego.

Konkurs ciszy się ogromną popularnością wśród młodych artystów. Z roku na rok zwiększa się liczba jego uczestników.  Jury przy ocenie prac konkursowych brało pod uwagę walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność. Spośród ponad 500 prac konkursowych wyróżniło te najlepsze. Z radością informujemy, że bocian i naszej szkole przyniósł szczęście. Miło nam zakomunikować, że WYRÓŻNIENIA otrzymali Nikola Szczepańczyk, Justyna Tomaszewicz, Szymon Wilk z klasy I c oraz Karol Kaliski z klasy I a. Opiekunami wymienionych uczniów są pani Krystyna Gorzelnik oraz pan Chrystian Halicz.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 5 czerwca 2018 r. podczas Pikniku „Pod bocianim gniazdem” w Niedźwiedzicach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!