XII REGIONALNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

„Kolędnicy wędrownicy z gwiazdą na patyku, pogubili wszystkie nuty ze starych śpiewników” – ta i wiele innych, wigilijnych pieśni rozbrzmiało w świetlicy kościoła pw. św. Jana Bosko w Lubinie, podczas XII Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Festiwal odbył się 11 stycznia 2020 roku. Do udziału zaproszeni byli soliści, zespoły chóralne i chóralno-wokalne ze szkół podstawowych z Lubina i okolic. Celem konkursu była popularyzacja tradycji chrześcijańskich związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Chodziło o to, by nauczyć uczniów tradycyjnych, polskich pieśni. Przynajmniej jeden z przygotowywanych utworów miał odwoływać się do naszych rodzimych tradycji. Liczba chętnych przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Każdy z uczestników miał przygotować dwa utwory, jednak przez ilość zainteresowanych– jury pozwoliło na zaprezentowanie tylko jednego. Dominowały tradycyjne polskie pieśni, chociaż publiczność doceniła też ich współczesne aranżacje.

Piotrek Sell z klasy III c – za rock’and’rollwą pastorałkę „Kolędnicy wędrownicy”- został nagrodzony gorącymi owacjami. Talent Piotrka doceniło też jury. Zdobył on I miejsce w kategorii klas I-III. To nie koniec sukcesów naszych uczniów. Kalina Tryniszewska też z klasy III c – w tej samej kategorii – za wykonanie pastorałki „Aniołek najładniejszy” została wyróżniona III miejscem. Nagrodę zdobyła także Alicja Smyk z klasy Vd zajmując II miejsce w kategorii IV-VI. Natomiast Julia Staniszczak z klasy VIII a uzyskała wyróżnienie w kategorii VII-VIII.

Święta już za nami, jednak dzięki naszym młodym wokalistom mogliśmy na nowo poczuć ich magię. Serdecznie gratulujemy młodym artystom oraz ich opiekunom – p. Krystynie Gorzelnik i p. Joannie Starzyńskiej.