WYRÓŻNIENIE DLA KLASY IIIA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Pełni ono niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka.

Uczniowie kl. IIIa wzięli udział w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów oraz budowanie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Organizatorem konkursu była sieć sklepów Biedronka.

Uczniowie mieli za zadanie m.in. świętowania Ogólnopolskiego  Dnia Głośnego Czytania oraz wykonania dekoracji czytelni,  której centralne miejsce zajmowało Magiczne Drzewo Słodziaków. Było ono wykonane z  elementów nadających się do recyklingu, które w niezwykły sposób przerodziło się w leśną krainę.

W konkursie wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski. Nasza praca została zauważona. Otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE. Cieszymy się, że nasze starania zostały docenione. Uczniowie otrzymali nagrody w postaci gadżetów ze Słodziakami.

Projekt został zrealizowany pod kierunkiem pana Chrystiana Halicza oraz pani Barbary Godlewskiej. Organizatorzy jeszcze raz gorąco dziękują dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas i miłą atmosferę podczas popołudniowego spotkania.