WYCIECZKA KLAS IVB I IVD

Uczniowie z klas IVb i IVd spędzili dwa niezwykłe dni przepełnione wieloma atrakcjami w pobliskich Karkonoszach.

Przygoda zaczęła się od zwiedzania Huty Szkła Kryształowego „Julia”, tu uczniowie obserwowali ciężką i trudną pracę hutników. Podsumowaniem zwiedzania był udział w warsztatach z grawerowania szkła. Po zakwaterowaniu w hotelu, na uczniów czekała kolejna niespodzianka, pobyt i zabawy w miasteczku Western City. Każdy uczeń mógł sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych. Dodatkową atrakcją było uczestniczenie w pokazie rewolwerowców. Podsumowaniem dnia była dyskoteka, na której uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.

Kolejnego dnia już z samego rana uczniowie udali się w podróż „od ziarenka do bochenka”, w Czarcim Młynie, która zaczęła się w sali z oryginalnymi maszynami młyńskimi z 1890 roku oraz repliką koła wodnego mierzącego ponad 6 metrów. Następnie odbyły się zajęcia edukacyjne w Centrum Edukacji – Izerska Łąka. Tu uczniowie uczestniczyli w niezwykłym pokazie w sali multimedialnej stając się uczestnikami wielkiego ekranu. Po zajęciach udali się do serca Świeradowa Zdroju i odwiedzili Dom Zdrojowy i pijalnię wód. W drodze do Szklarskiej Poręby obserwowali niezwykłą panoramę Karkonoszy. W Leśnej Hucie Szkła uczniowie uczestniczyli w pokazie hutników, którzy  ręcznie formowali szkło barwione w masie używając przy tym dawnych narzędzi i form kuglerskich. W Dino Parku przygodę z prehistorią rozpoczęli od uczestniczenia w pokazie w kinie 6D, następnie sprawdzali swoją sprawność fizyczną w parku linowym i ruszyli w podróż leśną ścieżką edukacyjną. Zajęcia zakończyły się przejściem Galerii Iluzji, gdzie uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali różne zjawiska i złudzenia optyczne.

Dwa dni minęły szybko wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i emocji.