WYCIECZKA IIA DO KARPACZA

W połowie maja klasa IIa pojechała na dwudniową wycieczkę. Trasa to Karpacz, Szklarska Poręba. W programie pierwszą pozycją Ogród Bajek z mocno emocjonującym zjazdem pontonami po torze przeszkód. Po wyciszającym słuchaniu bajek i emocjach związanych ze zjazdem pontonami po torze niemal bobslejowym przejazd ciuchcią po obu miejscowościach. Zwiedzanie, połączone z przystankami w ciekawych lub ciut magicznych miejscach, zajęło czas aż do wieczora. Grill i pyszne racuchy jako deser osłodziły tęsknotę za domem. Po tak intensywnym dniu wszyscy padli na hotelowe łóżka a rano trudno było niektórych dobudzić.

Pobudka i witaj następny dniu pełnym atrakcji. Pierwszy punkt to mała manufaktura, wytwarzająca szkło artystyczne. Wyglądało to niemal jak czary, kiedy z małej bryłki gorącego szkła powstawały śliczne, szklane drobiazgi. Że nie jest to łatwe, przekonała się wychowawczyni, którą uczniowie wybrali jako reprezentantkę klasy do zrobienia szklanego kwiatka. Łatwo nie było – ale całkiem foremny kwiatek powstał. Punkt następny to Czarci Młyn – gdzie zamiast diabła przywitał uczniów pyszny domowy chleb , ze smalcem, tak pyszny, że wszyscy zabrali przepisy. Najedzeni drugoklasiści oglądnęli bardzo ciekawy wykład o pszczołach, miodzie – niesamowicie ważny temat, bo gdy zabraknie pszczół to…. Ciekawych zapraszamy po informacje do uczniów klasy IIa.

I Park Dinozaurów. Było ich tam mnóstwo, większych, mniejszych, czających się przy ścieżce leśnej. Super zabawa! Potem trasa sprawnościowo-linowa na której nikt nie poległ. Mnóstwo mniejszych rozrywek i skakance – dmuchańce, które są kochane przez wszystkie dzieci. Ciuchcia dowiozła dzieciaki do kina 6D. Wow…. trzęsło… drżało, huczało.. a nawet lało wodą. Zabawa tylko dla bardzo odważnych i tu nie wszyscy dali radę dotrwać do końca seansu.

Pozostał powrót do domu – udany i mnóstwo opowiadania o przeżyciach i wrażeniach z wycieczki.