WYCIECZKA DO WRZOSOWEJ KRAINY

Bardzo miłą, pełną wrażeń plastycznych i walorów edukacyjnych wycieczkę do Wrzosowej Krainy odbyły w drugim tygodniu października klasy: Ic i Id wraz z wychowawcami: p. Anną Janich i p. Barbarą Turbak. Przemkowski Park krajobrazowy tworzył w trakcie słonecznego, jesiennego dnia przepiękne tło dla zabaw w terenie i głównego celu wyjazdu: dwuczęściowych zajęć edukacyjnych – najpierw warsztatów ziołowych, potem kulinarnych – Litewskie Niebo. Pierwsze z nich polegały na samodzielnym wykonaniu przez uczniów pachnących płóciennych woreczków z ziołami (lawendą, miętą, tymiankiem). Na pewno przydadzą się one w każdym domu, np. do odstraszania moli i innych owadów.

W trakcie warsztatów kulinarnych uczniowie, pod nadzorem przemiłej pani Krysi lepili, wg litewskiej receptury, ogromne pierogi nadziewane ziemniaczano – koperkowym farszem. Upieczone następnie w dużym, chlebowym piecu zostały okraszone czosnkowym lub twarożkowym sosem i z apetytem zjedzone przez usatysfakcjonowane swoja pracą dzieci.

Potem były dynamiczne zabawy w ogromnym ogrodzie. Przyjemnym odpoczynkiem i atrakcją okazało się ognisko i grillowanie kiełbasek. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia, zakup ciekawych, kulinarnych pamiątek – ekologicznych produktów „Wrzosowej Chaty” (np. oleju, ziołowych herbatek lub własnych dżemów) i można było zająć miejsca w autobusie. Dzieci naprawdę dużo się nauczyły, a co najważniejsze dobrze się bawiły. Prawie wszyscy zapowiedzieli, że jeszcze kiedyś przyjadą do „Wrzosowej Chaty”.