WRZESIEŃ W KLASIE IIIA

Uczniowie klasy IIIa rozpoczęli rok szkolny od wspólnej wyprawy na lody. Było pysznie, słodko – tak pożegnali wakacje i przestawili nastroje na opcję „szkoła”.

Nowy rok szkolny wymaga przypomnienia sobie o bezpiecznych zachowaniach w różnych sytuacjach życiowych. Żeby było atrakcyjniej, trzecioklasiści wzięli udział w szkoleniu, przeprowadzanym przez Policję i Straż Pożarną. Była wiedza, były elementy samoobrony, ale można było tez przymierzyć się do prawdziwego, policyjnego motocykla i mimo, że nóżki jeszcze ciut za krótkie, to siedzenie na nim było prawdziwą atrakcją.

Przy okazji cyklu zajęć o lesie IIIa wybrała się na zajęcia do Parku Wrocławskiego, poznać na żywo ptaki, które można spotkać w polskich lasach i na polach. Podobały się bardzo. Odwiedzili też ZOO i całkiem przy okazji przeszli również szlakiem dinozaurów, które co prawda bardzo, bardzo dawno, ale też żyły na tych terenach.

Wrzesień zakończyła wspólna, klasowa impreza z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcy dostali świetne, szpiegowskie długopisy a wszyscy pyszne mufinki.

W tak miłych nastrojach trzecioklasiści zakończyli wrzesień, mając nadzieję na równie atrakcyjny październik.