WIZYTA W PAPUGARNI

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klasy 1d i 2d postanowili odwiedzić Papugarnię, która niedawno powstała w naszym mieście Lubinie. Papugarnia to bardzo duża „klatka”, do której można wejść i obserwować papugi z całego świata swobodnie latające pomiędzy zwiedzającymi. a początku naszej wizyty zostaliśmy poinformowani w jaki sposób należy zachowywać się w pomieszczeniu, w którym przebywają te egzotyczne ptaki. Każdy z nas otrzymał kubeczek z ziarnem i tak  przygotowani wkroczyliśmy w kolorowy świat papug. Było to dla nas niezwykłe doświadczenie. Ku naszemu zdziwieniu, te wyjątkowe ptaki wcale się nas nie bały, nie uciekały, nie chowały się, a wręcz przeciwnie siadały na głowach, na ramionach, co wywoływało dużo śmiechu i krzyku. Dzieci brały je na rękę, głaskały i karmiły. Każda z papug miała w sobie coś wyjątkowego. Wszystkie zachwyciły swoimi pięknymi barwami. Było to pełne wrażeń spotkanie i fascynująca lekcja przyrody.