„WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ…”

Poranek  historyczny z okazji rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, ten dzień jest okazją, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna, Naród i Wolność.

Uczniowie klasy IVd przygotowali, program artystyczny przypominający tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnił, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Konstytucja 3-go Maja, była nie tylko jedną z pierwszych; była również nowatorska. Miała zlikwidować wady systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jej złotej wolności. Kultywowanie takich rocznic wspomaga kształtowanie postaw patriotycznych, wychowanie w polskości oraz przygotowanie do życia w demokratycznym państwie.

Powinniśmy pamiętać, że ,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, nie może budować przyszłości”.