„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”

W mroźny czwartkowy ranek 6 lutego 2020 r. przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali swoje talenty aktorskie na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie. Odbył się tam bowiem XXI Rejonowy Przegląd Teatru Jednego Aktora „Witajcie w naszej bajce”.

Celem imprezy było inspirowanie aktywności twórczej dzieci, umożliwianie autokreacji  oraz konfrontacja dorobku artystycznego różnych placówek. Młodych artystów oceniano w dwóch kategoriach: w I kategorii – dzieci do lat 7, a w II kategorii – dzieci do lat 12. Zgłosiło się 38 wykonawców. Jury powołane przez organizatora, oceniając zmagania aktorskie brało pod uwagę ruch sceniczny, mimikę, kostiumy, scenografię, rekwizyty, dykcję oraz interpretację utworów.

Miło nam zakomunikować, że w kategorii II ogromny sukces odnieśli uczniowie z klasy III c. Aż dwie NAGRODY dla SP8 zdobyli Kalina Tryniszewska i Szymon Wilk. Wyróżnienie otrzymała Nikola Szczepańczyk.

Do konkursu uzdolnionych artystów przygotowała pani Krystyna Gorzelnik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie teatralnej!