WIECZÓR Z KOTEM

2 marca 2018 r. uczniowie kl. Ia wraz z wychowawcą uczestniczyli w niezwykłych zajęciach czytelniczych. Pierwszoklasiści zapoznali się z cyklem książek o kotku Cukierku, wysłuchali dwóch opowiadań o tym psotliwym zwierzaczku i wzięli udział w różnych zabawach. Dzieci szukały ukrytego kłębka wełny, walczyły o „gorące krzesła” i piły mleko z miseczek. Z zaangażowaniem wykonały także prace plastyczne, czyli kocie maski i plakaty przedstawiające kota Cukierka. Podczas zajęć dowiedziały się też wielu ciekawostek o zwyczajach kotów i ich rasach. Wzięły także udział w quizie, bezbłędnie rozpoznając znane postacie kotów z różnych bajek i filmów. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkowy dyplom oraz swoją kocią maskę.

Wieczór z Cukierkiem przygotowała pani Barbara Godlewska i pani Patrycja Kostanowicz  we współpracy z panem Chrystianem Haliczem oraz rodzicami uczniów kl. I a. Szczególne podziękowania należą się też uczennicom kl. VII c za przygotowanie materiałów oraz pomoc w przeprowadzeniu zajęć.