WARSZTATY ZE STRAŻAKAMI

Już po raz drugi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębocicach przeprowadzili warsztaty dla uczniów naszej szkoły.

Warsztaty miały na celu  przygotować uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Obejmowały poznanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo, wołanie o pomoc, sprawdzanie przytomności i oddechu, wzywanie pomocy. Uczniowie mieli również okazję praktycznie przećwiczyć prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłego jak i dziecka, poznać techniki bandażowania, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak pomóc poszkodowanemu przy zadławieniach. Dowiedzieli się także czym jest, do czego służy i jak działa AED.