WARSZTATY IIC

W piątek 23 listopada 2018 r. klasa IIc wzięła udział w warsztatach artystycznych w MDKu pod hasłem „Bajka, baśń, legenda – korespondencje sztuk”. Dzieci poznały różnice między wymienionymi powyżej gatunkami i, co więcej, mogły zrealizować swoje marzenia o byciu artystami. Występowały w krótkich etiudach konkretnych utworów, np. „Królewny Śnieżki”, „Calineczki”. Mogły też pracować nad budowaniem nastroju zależnego od charakteru scen, rozpoznawać przydatność podkładów muzycznych, itp. Także uczestniczenie „od kuchni” w tworzeniu sztuki to naprawdę fascynujący i kształtujący sposób ćwiczenia wyobraźni i kreowania własnej wrażliwości.

Dzieci z niecierpliwością czekają na drugi etap zajęć, w którym wystąpią w roli rzeźbiarzy tworzących w glinie.