V. MIĘDZYPOKOLENIOWA SZTAFETA TURYSTYCZNA

W sobotę 22 września 2018 r. kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci z naszej szkoły pod opieką p. B. Turbak, p. A. Janich i p. Ch. Halicza oraz rodziców uczniów z kl. IIc i IIa wzięła udział w „V. Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej”. Był to rajd pieszy o długości 6 km na trasie Trzebnice-Trzmielów (dojazd na start imprezy-autokarem z Lubina). Spacer w towarzystwie przewodnika pozwolił dzieciom poznać jesienne uroki Ziemi Lubińskiej, ciekawy zabytek – XVI wieczny Kościół o rzadkiej konstrukcji szachulcowej. Finał imprezy okazał się zabawny i atrakcyjny. Na miejscu docelowym wędrówki czekał na dzieci prześmieszny klown, który oferował im ciekawe i pouczające atrakcje m.in.: chodzenie na szczudłach, wirujące talerzyki, chustę animacyjną, bańki. Można było też pokrzepić siły upieczoną na grillu kiełbaską.

Mimo niskiej zwiastującej  koniec lata temperatury, humory dopisywały rozbawionym i sytym dzieciom. Było to znacznie ciekawsze niż oglądanie telewizora lub inne domowe nudy -wykorzystanie wolnej od szkolnych lekcji soboty. Na pewno następne imprezy organizowane przez PTTK spotkają się z jeszcze liczniejszym udziałem uczniów naszej szkoły.