„TROPICIELE” SADZĄ LAS

Nauczyciele naszej szkoły nawiązali współpracę z Nadleśnictwem Lubin i Kołem Łowieckim Borsuk, której pierwszym elementem było stworzenie wspólnego „Projektu Przyrodniczego Tropiciele”. Jedną z wielu zaplanowanych  wspólnych akcji było sadzenie drzew owocowych i miododajnych oraz dokarmianie zwierzyny leśnej na terenie Nadleśnictwa Lubin w Leśnictwie Żelazny Most.

20 października 2018 r. uczniowie klas I-IV pod opieką rodziców, nauczycieli p. Jolanty Łagockiej, p. Jagody Szumczyk, i oczywiście pod nadzorem pracowników nadleśnictwa zaczęli ciężką pracę. Obłoceni, z łopatami na plecach, przemierzaliśmy z uśmiechem naszą wytyczoną trasę, zasłuchani w opowieści, które snuli leśnicy. Nikt nawet nie spostrzegł, że czas minął tak szybko. Czas, dla którego było warto zostawić szkolne mury. Drzewka, które zasadziliśmy, kiedyś wyszumią nie jedną historię i wykarmią niejednego mieszkańca lasu.

Akcję sadzenia drzewek zakończyło wspólne ognisko, wręczenie certyfikatów i słodka niespodzianka przygotowana przez organizatorów.