TROPICIELE SADZĄ LAS

W ramach projektu przyrodniczego „Tropiciele”, który realizują nauczyciele z uczniami naszej szkoły przy współpracy  z Nadleśnictwem Lubin i Kołem Łowieckim Borsuk dnia 29.02  odbyła się już druga akcja sadzenia drzew, które w przyszłości posłużą zwierzynie leśnej przebywającej na  terenie lasów Nadleśnictwa Lubin, dostarczając im pożywienie i schronienie oraz akacja  dokarmiania zwierzyny leśnej.

Pomimo nieciekawej prognozy w lesie przywitała nas piękna pogoda. Przy delikatnych promieniach słońca uczniowie klas I-VI pod opieką rodziców, nauczycieli p. Jolanty Łagockiej, p. Jagody Szumczyk i oczywiście pod kierownictwem pana leśniczego Marcina Duszyńskiego, który wskazał teren do zalesienia, zapewnił sadzonki, narzędzia oraz wyjaśnił i pokazał jak sadzić drzewa, wszyscy chętnie wzięli się do pracy. Akcję sadzenia drzewek zakończyło wspólne ognisko, wręczenie certyfikatów i słodka niespodzianka przygotowana przez organizatorów.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne sadzenie.