TEATRALNY HAT-TRICK SZYMONA WILKA

W czasie pandemii wiele aktywności przeniosło się do sieci. Uczniowie i nauczyciele przyzwyczaili się już do e-lekcji, przed monitorami ćwiczymy na e-w-f, nasze pociechy umawiają się ze swoimi koleżankami i kolegami na e-spotkania… W tej sytuacji zupełnie naturalne są też e-konkursy! Przeglądy czy festiwale, ze względów bezpieczeństwa, nie mogą odbywać się w tradycyjnej formie. Jak się jednak okazuje – nagrania wideo również dają szansę do zaprezentowania dziecięcego talentu w pełnej krasie! A absolutnym mistrzem e-konkursów okazał się Szymon Wilk z klasy III c.

Szymon, uczeń klasy teatralnej, wygrał aż trzy takie przeglądy. Interpretacją wiersza “Opowiedział dzięcioł sowie” przygotowaną pod kierunkiem pani Krystyny Gorzelnik, oczarował jury konkursu recytatorsko-teatralnego dla klas I-III „Maluchy lubią wiersze” organizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. Później zdeklasował konkurencję podczas Zwoleńskiego Festiwalu Słowa 2020. Żeby tego było mało, okazał się bezdyskusyjnym zwycięzcą XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „Słowo i Piosenka”.Nasz mały artysta, w stroju… wilka, w barwny sposób opowiedział historię leśnego sklepu z wiersza Jana Brzechwy.

To nie jedyne sukcesy Szymona. Chłopiec jest wszechstronnie uzdolniony, osiąga wysokie noty w konkursach matematycznych, humanistycznych, przyrodniczych, pięknie maluje, a jak tańczy!!! Z takim zestawem talentów może zostać, kim zechce! W przyszłości pragnie jednak być lekarzem. Mocno trzymamy kciuki!