SZKOLNY FESTIWAL CZYTELNICZY

27 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Czytelniczy „Książka w akcji”. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w zabawach, grach i quizach związanych z książkami. W niektórych klasach obejrzano film „Fantastyczne latające książki pana Morrisa Lessmore”. Na szkolnych  korytarzach można było zobaczyć plakaty reklamujące książki, które wykonali uczniowie klas IV – VIII  w ramach projektu „Wkręć się w czytanie”. Podobny projekt zrealizowali uczniowie klas I – III, a efektem ich działań była wystawa okładek do ulubionych książek. Niektórzy włączyli się do czytelniczej zabawy przebierając się za bohaterów książkowych. Z kolei w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie, które poprowadziły Zuzia i Oliwia z kl. VIII b. Widzowie obejrzeli przedstawienie „Sąd nad książką” w wykonaniu uczniów z kl. III c oraz pojedynek na rymowanki, w którym zmierzyły się Kalina i Wiktoria z kl. VIII b. Podczas spotkania została także zaprezentowana Top lista 10 najczęściej wypożyczanych książek.

Imprezie towarzyszył kiermasz książki zorganizowany we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki.

Festiwal przygotowała pani Barbara Godlewska wraz z panią Krystyną Gorzelnik i panią Patrycją Kostanowicz. Organizatorki gorąco dziękują paniom polonistkom oraz wychowawcom klas, którzy zaangażowali się w działania promujące czytelnictwo w szkole.