„SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”

W ramach Programu Profilaktyki  Próchnicy Zębów u Dzieci z Powiatu Lubińskiego został przyznany naszej szkole Certyfikat „SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE”.

Celem programu jest podniesienie świadomości oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej i zębów oraz konieczności regularnych przeglądów uzębienia w gabinecie stomatologicznym. Uczniowie będą mieli przeprowadzone badanie stomatologiczne, a następnie dostaną informację pisemną dla rodziców w jakim stanie jest uzębienie dziecka.

W Polsce mamy do czynienia z epidemią próchnicy. Zepsute zęby ma około 80% dzieci i młodzieży. Choroba ta dotyczy nie tylko uzębienia, ale ma  również negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Regularne spotkania ze stomatologiem od najmłodszych lat nie tylko pomogą lepiej radzić sobie z higieną jamy ustnej, ale przede wszystkim pozwolą w przyszłości uniknąć poważnych chorób uzębienia, w tym próchnicy.