ŚWIĘTO SZKOŁY

1 grudnia 2017 r. zgodnie z wieloletnią tradycją obchodziliśmy uroczystość  Święta Szkoły. Była to piękna uroczystość, na którą zaproszono wielu gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: p. Andrzej Rydzewski – ostatni z żyjących współpracowników Jana Wyżykowskiego, p. Robert Leszczyński – przedstawiciel Centrali Spółki KGHM, p. Jadwiga Musiał – przewodnicząca Rady Powiatu, p. Andrzej Banaszka – były Dyrektor Departamentu Gospodarki Zasobami, p. Wanda Wdowiak – Prezes Towarzystwa Ziemi Lubińskiej, p. Elżbieta Rot –  były  główny specjalista  Departamentu Komunikacji i CRS KGHM Polska Miedź S.A., p. Kazimierz Pleśniak – Prezes TPD O/O w Legnicy,  ks. Stanisław Gorczakowski – Proboszcz Parafii św. J. Bosko,  p. Katarzyna Kruczek – Wicedyrektor ZS nr 2 im. J. Wyżykowskiego w Lubinie, p. Dariusz Tomaszewski – Dyrektor ZS nr 1  im. B. Krupińskiego w Lubinie, p. Beata Braziuk – Kierownik Regionalnego Centrum Opieki Paliatywnej i Długoterminowej w Lubinie,  p. Paweł Niewodniczański – przyjaciel szkoły, p. Justyna Duszyńska  – przedstawiciel Zarządu Koła Łowieckiego „Borsuk’’ przy Nadleśnictwie Lubin, p. Monika Tomko- Klubek – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Fundacji Brata Alberta oraz p. Przemysław Perucki i p. Magda Rogalska -Trębacz- Przedstawiciele Rady Rodziców.

Jak co roku Święto Szkoły miało szczególne znaczenie dla pierwszaków, którzy po raz pierwszy zaprezentowali się całej szkole. Pierwszoklasiści śpiewająco zdali egzamin z wiedzy szkolnej,  chwaląc się swoimi talentami wokalnymi. Z dumą i przejęciem przystąpili do ceremonii pasowania na uczniów, którą zakończyli wpisem do kroniki szkoły. Moment  ten wzruszył szczególnie licznie zebranych rodziców i dziadków najmłodszych członków uczniowskiej społeczności. Motywem przewodnim była Akademia Pana Kleksa.

Uroczystość zyskała szczególną oprawę także dzięki utalentowanym uczniom ze starszych klas, którzy pokazali swoje umiejętności w śpiewie i tańcu. Podziwialiśmy zespół „Luz’’, Marysię Rogalską  w duecie z Kacprem Grześkiewiczem. Wysoki poziom gali zdobył uznanie zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów i został nagrodzony gromkimi oklaskami.

Warto dodać, że w trakcie ceremonii,  nasza szkoła otrzymała Puchar i Dyplom za najaktywniejszą działalność wolontariatu TPD – 2017 w O/Okręgowym TPD w Legnicy prowadzoną przez przewodniczącą Koła ” Patrz Sercem” p. Elę Michalak wraz z jej członkami. Wyróżnienie to na ręce Pani Dyrektor Bożeny Małek złożył Prezes O/O TPD Pan Kazimierz Pleśniak.