ŚWIĘTO SZKOŁY

3 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Wyżykowskiego odbyło się uroczyste, jak co roku, Święto Szkoły. Już po raz 15 obchodziliśmy imieniny naszej szkoły. Tradycyjnie w tym dniu miała miejsce podniosła uroczystość Pasowania na Ucznia.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani w granatowe birety i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Pani Anna Janich z grupą teatralną przygotowała występ mimów prezentujących cztery pory roku dla czterech  klas I, zadaniem uczniów było rozpoznać wyznaczoną dla nich porę roku. W obliczu majestatycznej muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku” było bardzo dostojnie i nastrojowo.

W kolejnych zadaniach pierwszaki sprawdzali swoją szybkość przy rozwiązywaniu puzzli, sprawność przy lepieniu kul śniegowych, rozpoznawali smaki soków owocowych i wykazywali się sprytem podczas smakowania jabłka na sznurku. Zadania dzieci wykonały doskonale.

Kolejnym wyzwaniem była prezentacja klas zgodnie z wybraną porą roku:
-wiosna: klasa I a -„Walc kwiatów” P. Czajkowskiego,
-lato: klasa I c- piosenka „Słoneczko”,
-jesień: klasa I b – piosenka „Rudy rydz”,
-zima: klasa I d – „ Zimowy taniec” do muzyki A. Vivaldiego „Zima”.

Egzamin pierwszoklasistów wypadł znakomicie, a więc wszyscy mogli przystąpić do aktu Ślubowania  przed Sztandarem Szkoły. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Bożena Małek, Pani wicedyrektor Krystyna Filon i Pan wicedyrektor Mariusz Fecko dokonali symbolicznego Pasowania na ucznia dotykając piórem ramienia każdego ucznia. W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności i wychowawczyniom, które przygotowały pierwszaków do wspaniałego występu. Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klas III, których przedstawiciele wręczyli pierwszoklasistom upominki. Na koniec reprezentanci z klasy VIII wystąpili z repertuarem specjalnie dla uczniów klas I, a zespół „Luz” zachwycił jak zawsze swoim fascynującym występem. Następnie każda klasa pozowała do zdjęcia.

Po oficjalnej części świeżo pasowani uczniowie w klasach otrzymali z rąk wychowawców dyplomy i prezenty, a rodzice przygotowali w klasach przyjęcia. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.