ŚWIĘTO SZKOŁY 2019

3 grudnia to wyjątkowy dzień w kalendarzu szkolnym. Tego dnia bowiem cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Wyżykowskiego obchodzi uroczyście Święto Szkoły. Dla całej społeczności szkolnej jest to wydarzenie bardzo podniosłe.

Jak co roku podczas uroczystości w obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, starszych kolegów i koleżanek odbywa się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowania na ucznia. Najpierw jednak musieli wykazać się wiedzą, jaką zdobyli w szkole i zaprezentować program artystyczny. Egzamin pierwszoklasistów wypadł znakomicie, a więc wszyscy mogli przystąpić do aktu Ślubowania przed Sztandarem Szkoły: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolega, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Uroczystego pasowania na ucznia symbolicznym piórem dokonała Pani dyrektor Bożena Małek, Pani wicedyrektor Krystyna Filon i Pan wicedyrektor Mariusz Fecko.

Po ceremonii ślubowania uczniowie stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Wyżykowskiego. Na końcu uroczystości zaprezentowali się uczniowie klas starszych, którzy z wielkim zaangażowaniem i wybitnymi sukcesami realizują swoje pasje. Po oficjalnej części uczniowie z rodzicami udali się do klas na słodki poczęstunek. Małym bohaterom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.