ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Światowy Dzień Zwierząt, obchodzony jest corocznie 4 października. Jest on nie tylko okazją do docenienia naszych pupili. To również czas do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt, a także jak możemy pomóc instytucjom, które na co dzień walczą o ich lepsze życie.

Dlatego w naszej szkole uczniowie klas 1-3 przez cały wrzesień, zbierali karmę i kasztany dla zwierząt znajdujących się pod opieką pani prezes Fundacji Tara Scarlett Szyłogalis oraz leśniczego z Nadleśnictwa pana Marcina Duszyńskiego. 4 października był  również szczególnym dniem dla naszych pierwszoklasistów, tego dnia uroczyście ślubują dbać o zwierzęta i rośliny. Z tej okazji grupa teatralna „Pchełki” pod kierunkiem pani K. Gorzelnik przygotowała przedstawienie.

Rodzicom, wychowawcom i dzieciom, którzy włączyli się do akcji na rzecz pomocy zwierzętom, serdecznie dziękujemy.

O obchodach Światowego Dnia Zwierząt w naszej szkole można przeczytać na facebooku Schroniska Tara.